15 września na obiektach sportowych GKS „Górnik Łęczna” odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Pogoda dopisała, w przeciwieństwie do zainteresowanych imprezą, których było mniej niż na niektórych dożynkach gminnych. Szumnie zapowiadana strefa dla dzieci w rzeczywistości ograniczyła się do płatnych instalacji obecnych na wszelkich tego typu imprezach.

Furorę robiły natomiast atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach. Ich „miejsce postoju” było wprost oblegane, dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych pojedynkach, sprawnie też przebiegał „zaciąg” do chorągwi husarskiej imć pana Atanazego Miączyńskiego.

      Kilku polityków z różnych ugrupowań wykorzystało dożynki do promocji swoich kandydatur. Najmocniej robili to przedstawiciele rządzącej partii. Agitacja trwała znacznie dłużej niż prezentacja wieńców. Jedyne samochody oklejone podobiznami kandydatów, jakie wjechały na plac dożynkowy, to samochody z dwoma kandydatami z … PiS.

Podczas dożynek wybrano najlepsze wieńce dożynkowe w dwóch kategoriach, wręczono wylosowane nagrody dla honorowych krwiodawców oraz złote „Gryfy” powiatu łęczyńskiego.

      Do tegorocznego konkursu zgłoszono 22 wieńce, które konkurowały o tytuł tego najpiękniejszego w dwóch kategoriach: tradycyjnej i nowoczesnej. Jury w składzie: Krzysztof Orlikowski, Monika Szalast, Marta Piwońska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii wieniec tradycyjny: I miejsce – wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ciechankach gm. Puchaczów; II miejsce – wieniec wykonany przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Stoczku gm. Spiczyn; III miejsce – wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrówku gm. Puchaczów. W kategorii wieniec współczesny: I miejsce – wieniec wykonany przez Sołectwo Jaszczów gm. Milejów; II miejsce – wieniec wykonany przez Koło Aktywnych Kobiet w Turowoli gm. Puchaczów; III miejsce – wieniec wykonany przez Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet w Puchaczowie gm. Puchaczów.

    Równolegle z przebiegiem uroczystości odbywała się Akcja Krwiodawstwa, której partnerem było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Spośród osób, które postanowiły pomóc i oddać krew potrzebującym rozlosowano upominki sponsorowane przez: CH „Wamex” w Łęcznej, LW „Bogdanka” S.A., hutę „Edwanex” w Rossoszu, restaurację „Emocja” w Łęcznej, hotel Secession w Łęcznej, restaurację „Country” w Kolonii Łuszczów. Nagrodę główną – rower, ufundowało Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Łęczna 16 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677