Jeszcze w tym roku rozpocznie się w Łęcznej budowa nowego segmentu szpitalnego o pow. 2000 mkw. Właśnie trwa przygotowanie dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie obiektu, którego koszt szacuje się na ok. 10 mln zł. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowę rozpoczniemy jesienią – zapowiada Krzysztof Bojarski dyr. SPZOZ w Łęcznej. - Obiekt powinien być gotowy na koniec 2020 roku - dodaje.

 

Jak będzie wyglądała nowa część szpitalna można na razie zobaczyć na wizualizacji. Zgodnie z projektem, szpital zyska nowe skrzydło, które zostanie wybudowane od strony wschodniej, a z budynkiem głównym będzie połączone łącznikiem.

- Nowa część ma mieć dwie kondygnacje o powierzchni 1000 mkw. każda – informuje dyr. K. Bojarski. - Zostanie umieszczony tam zakład opiekuńczo – leczniczy z 84 łóżkami i oddział rehabilitacji, który zostanie przeniesiony z III piętra z głównego budynku. Dzięki temu na tym oddziale zwiększy się liczba miejsc dla pacjentów z 18 do 32.

Wyprowadzka rehabilitacji z z budynku głównego pozwoli natomiast powiększyć oddział gastroenterologii, który powstał 3 lata temu. .

- Planowana rozbudowa szpitala nie będzie pierwszą w jego historii – przypomina dyrektor Bojarski. - Podobną inwestycję przeprowadziliśmy na początku tej dekady. Wtedy w szpitalu dobudowany został nowy segment z tyłu głównego budynku, gdzie w 2011 roku na parterze uruchomiliśmy ośrodek hiperbarii, a na piętrze oddział intensywnej terapii Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń. i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Łęczna 15 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876