Jak rozpoznać oszusta, jakie są sposoby działania przestępców, jak ustrzec się przed włamaniami i kradzieżami - z takimi zagadnieniami łęczyńscy policjanci zapoznali członków Klubu Seniora w Cycowie.

Spotkanie z seniorami z gm. Cyców zostało zorganizowane z okazji rozpoczęcia kampanii „Stop włamaniom do domów”. Osoby starsze często są narażone na zagrożenia związane z wyłudzeniami, kradzieżami i włamaniami. Niejednokrotnie otrzymują telefony, że ich krewny nagle potrzebuje pieniędzy i pilnie należy je przekazać jego znajomemu. Seniorzy byli informowani o metodach działania oszustów – na wnuczka, na porwanie, na zwrot długu znajomemu czy zakup nieruchomości. Mundurowi zwracali również uwagę by słuchacze wykazywali się ograniczonym zaufaniem w stosunku do osób podszywających się za policjantów, pracowników administracji bądź zbierających pieniądze na cele charytatywne, chcących podpisać nowe warunki umowy czy świadczących nowoczesne usługi medyczne.

W trakcie spotkania seniorzy otrzymali cenne wskazówki, jak właściwie uchronić swoje mienie przed włamaniem, bezpiecznie korzystać z karty bankomatowej, telefonu komórkowego oraz robić zakupy w sieci.

Po wykładzie zorganizowanym przez funkcjonariuszkę oraz dzielnicowych KPP w Łęcznej słuchacze bardzo chętnie dzielili się osobistymi przykładami, gdzie w wyniku czujności i umiejętności odmowy nie doszło do kradzieży cennych rzeczy, pieniędzy bądź wyłudzenia danych osobowych. Mundurowi apelowali, aby zawiadamiać policję o każdym taki przypadku.

Łęczna 21 czerwca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876