19 grudnia w Szkole Podstawowej w Zezulinie odbyło się spotkanie profilaktyczne w ramach kampanii „Bezpieczny Internet”. Tematem spotkania były zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konsekwencje łamania prawa w cyberprzestrzeni.

Celem kampanii „Bezpieczny Internet” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat niebezpieczeństw jakie czyhają w wirtualnym świecie oraz przekazanie wskazówek jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu. Lekcje poruszały zagadnienia tematyczne dostosowane do grup wiekowych. Najmłodsi usłyszeli o niebezpieczeństwie internetowych przyjaźni oraz grach online. Ze starszymi uczniami poruszono zagadnienia cyber przemocy, ochrony danych osobowych oraz sekstingu.

Podczas spotkań policjantka omówiła zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przestrzegała młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą Internetu.

Łęczna 21 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876