Karuzela zmian w łęczyńskim starostwie rozkręca się. 14 grudnia w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa pojawiła się informacja o naborze na sekretarza powiatu. Ogłoszenia nie znajdziemy na stronie powiatu, jest jedynie w BIP, co daje powody do snucia domysłów.

 

Kazimierz Radko to w sumie apolityczne stanowisko pełnił od kilkunastu lat. Łęcznianie mają przynajmniej nadzieję, że obsadzi je również mieszkaniec powiatu. Chyba, że władze PiS uważają, że lokalne kadry partii Jarosława Kaczyńskiego są tak słabe, że znów konieczny jest desant ze Świdnika lub Lublina. Przywiozą kogoś w teczce?

      Osoby chcące kandydować na stanowisko sekretarza powiatu mogą składać dokumenty do starostwa do piątku 28 grudnia. Wymagania to wykształcenie wyższe, co najmniej dwuletni staż na kierowniczym stanowisku urzędniczym, ale też dosyć osobliwe wymaganie, jakby stworzone pod konkretną osobę:  "ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, administracji i zarządzania, menedżer administracji publicznej".

Poczta pantoflowa mówi, że sekretarzem zostanie mieszkaniec Świdnika. Jego nazwiska, by nie rozpowszechniać plotek, póki co nie podamy.

Łęczna 19 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876