Mieszkańcy „Starej Łęcznej” martwią się o przychodnię, która znajduje się w pobliżu ich domów. Właścicielem budynku w którym mieści się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest powiat, właścicielem NZOZ jest prywatna spółka. Budynek jest w złym stanie, a powiat nie ma pieniędzy – jest poważnie zadłużony.

Budynkiem zarządza powiat łęczyński. Rada powiatu poprzedniej kadencji zgodziła się na sprzedaż przychodni. Zarząd poinformował o przetargu, który miał odbyć się 30 października z ceną wywoławczą 650 tys. zł. Został jednak odwołany ze względów formalnych.

Teraz decyzję będzie musiała podjąć wybrana właśnie nowa rada. Przed radnymi stoi trudne zadanie. Powiat jest zadłużony, brakuje mu pieniędzy na niezbędne wręcz inwestycje – zwłaszcza drogowe. Istnieje wielki problem z utrzymywaniem nieefektywnej struktury powiatowej oświaty, do której z budżetu należy dokładać sporo ponad otrzymywaną subwencję z państwowej kasy. Teraz na starcie będzie musiał też decydować o losie przychodni zdrowia.

Najprostszym rozwiązaniem jest sprzedaż budynku, z której będą po prostu pieniądze. Na drugiej szali jest jednak 4 tysiące pacjentów, którzy z tej przychodni korzystają. Ośrodek zdrowia przy ul. Rynek II na Starym Mieście prowadzi jednakże prywatna spółka „Twój lekarz”. Zarządza nią Piotr Jastrzębski, wieloletni radny powiatowy, wybrany na radnego z komitetu Twój Samorząd, również w tegorocznych wyborach. Współwłaścicielem spółki, korzystającej z powiatowego majątku, jest córka tegoż powiatowego radnego.

Sytuacja jest więc bardzo pogmatwana, jednak nikt nie obiecywał radnym, że będzie łatwo. Czas wyborczych obietnic się skończył, zaczął się czas działania. (nor)

 

Łęczna 28 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677