Światowej sławy lekarz ortopeda dr Alessandro Lelli przyjął zaproszenie Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatycznego – Zarządu Oddziału Lubelskiego oraz Szpitala w Łęcznej i przyjechał, by wykonać operację kolana u kilku pacjentów. Asystowali mu lekarze z Oddziału Urazowo- Ortopedycznego SPZOZ w Łęcznej. Szkolenie zaplanowano na 4 i 5 maja br. Obraz z sali operacyjnej transmitowany był na salę konferencyjną, gdzie przebieg zabiegów mogli obejrzeć lekarze biorący udział w szkoleniu.

<p style="text-indent: 0.6cm; margin-bottom: 0cm; line-height: 100%;">- Zabiegi artroskopowe, wykonujemy od początku powstania naszego oddziału, ale zawsze warto wymieniać się doświadczeniami, uczyć się i podpatrywać szczególnie takie autorytety jak doktor Alessandro Lelli – mówi Andrzej Jurkiewicz, lekarz koordynujący Oddział Urazowo – Ortopedyczny w SPZOZ w Łęcznej.

Zespół lekarzy, w którym tym razem liderem był doktor Lelli wykonywał zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego u pacjentów po urazach sportowych, których średnia wieku to 20-30 lat. Po tym zabiegu mają oni szansę odzyskać pełną sprawność kolan.

Alessandro Lelli, lekarz ortopeda z Bolonii, specjalista od artroskopii i rekonstrukcji kolan, ma na swoim koncie ponad 35 tysięcy operacji, w tym ok. 2 tysięcy rekonstrukcji wiązadła krzyżowego przedniego. Współpracuje z wieloma drużynami koszykarskimi i sportowcami, którym wykonuje operacje kolan. A. Lelli związany jest m.in. z Włoskim Towarzystwem Ortopedii i Traumatologii, Europejskim Towarzystwem Traumatologii Sportowej i Chirurgii Kolna, Amerykańską Akademią Ortopedyczną, jest honorowym członkiem Wenezuelskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876