Zielony skwer pomiędzy osiedlami Samsonowicza i Niepodległości w Łęcznej, położony przy cmentarzu parafialnym, zostanie na nowo zagospodarowany jeszcze w tym roku.

Prace rozpoczną się przed wakacjami. Całkowita powierzchnia objęta rewitalizacją w tym roku to 1,38 ha. Skwer to zupełnie nowa inwestycja, która nie znajdowała się w przygotowanym na 2017 rok budżecie. Pieniądze udało się pozyskać z oszczędności uzyskanych przy innych projektach. Decyzja o zagospodarowaniu skweru to wynik konsultacji społecznych z mieszkańcami Łęcznej. Pomysły zgłaszane były w trakcie opracowywania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Łęczna na lata 2009-2015”.

Plac znalazł się w opracowanej w 2016 roku Strategii Rozwoju Gminy Łęczna na lata 2016-2025. Rewitalizację tego miejsca proponowali także przedstawiciele łęczyńskiego oddziału Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wnioskując o utworzenie skweru do rekreacji i wypoczynku.

Plac Powstań Narodowych zmieni swój wygląd. Zniknie zniszczony asfalt, a w jego miejscu pojawi się granitowa płyta. Kostka zastąpi także zniszczoną nawierzchnię przedłużenia ulicy Polnej, przy której stoi kapliczka. Powstaną nowe chodniki i brakujące oświetlenie.

Rewitalizowany teren ozdobią krzewy, byliny, trawy i kwiaty. Ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci. W kolejnym etapie rewitalizacji, zaplanowanym na przyszłe lata, zagospodarowany zostanie parking, a także dalsza zielona część skweru.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876