W Mistrzostwach Europy kickobxingu kadetów starszych i juniorów, w składzie reprezentacji Polski znalazł się łęcznianin Kacper Szymczuk. Startował w formule pointfighting (przerywana) i lightcontact (ciągła) kat. wag - 42 kg. W tej pierwszej zdobył brązowy medal mistrzostw. W zawodach wystartowało ponad 1100 zawodników z 40 krajów.

Tygodniowe zawody, rozgrywane systemem pucharowym, odbyły się w Budvie (Czarnogóra). W zmaganiach mogli startować zawodnicy, którzy wywalczyli w swoim kraju mistrzostwo, poziom sportowy imprezy był więc bardzo wysoki.

W formule przerywanej pointfighting Kacper dopiero w półfinale uznał wyższość rywala z Bułgarii, stając ostatecznie na trzecim miejscu podium. W formule ciągłej Szymczuk stoczył bardzo dobry pojedynek z zawodnikiem z Bułgarii, który stosunkiem głosów 2:1 przegrał, jak się okazało z późniejszym triumfatorem mistrzostw Europy.

Kacper Szymczuk uczy się Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej i od ośmiu lat trenuje taekwondo oraz kickboxing pod okiem trenera Dawida Szewczyka w Akademii Sztuk Walki Go-Fight, której zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Górniczych przy ul. Bogdanowicza w Łęcznej.

      Medale brązowe zdobyła jeszcze czwórka reprezentantów Polski: Nina Śmigielska -42kg,Wiktoria Lendzion -60kg, Żaneta Stenka +65kg i Jonasz Gortat -57kg.

Łęczna 01 grudnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876