Wada przewodu kominowego to prawdopodobna przyczyna pożaru budynku mieszkalnego, w którym wewnątrz przebywało 6 osób. 49-letni mężczyzna niestety zmarł, najprawdopodobniej wskutek zaczadzenia dymem.

- W sobotę o godzinie 3:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w gminie Włodawa – informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zastali trwającą akcję gaśniczo-ratunkową. Ustaliliśmy, że w domu przebywała 6-osobowa rodzina. W wyniku pożaru 4 osoby zostały przewiezione do szpitala. Niestety, 49-letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej w wyniku zaczadzenia dymem. Wstępna przyczyna pożaru to wada przewodu kominowego, gdzie doszło do zapalenia się sadzy.

Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla. Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Uważajmy.

Łęczna 22 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876