Policjanci po pościgu zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Urszulinie w miejscowości Stary Brus zauważyli kierującego pojazdem audi bez włączonych świateł mijania. Kierujący, gdy zobaczył policjanta wydającego widoczny znak do zatrzymania, gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Podczas zatrzymania mężczyzna stawiał czynny opór a dodatkowo znieważył funkcjonariuszy. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przesłuchał go prokurator, któremu przyznał się do popełnionych przestępstw. Tłumaczył się, że przyczyną jego zachowania był alkohol.

Ucieczka przed policją to od pewnego czasu bardzo kosztowna decyzja. Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

Łęczna 06 października 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876