Cztery kolizje to bilans zdarzeń drogowych ostatniej doby. Dwie z nich to efekt nagłego wtargnięcia zwierzyny leśnej na jezdnię, pozostałe to wynik niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowego wyprzedzania. Policja apeluje o wzmożoną ostrożność na drogach ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj ok. 19:00 na drodze wojewódzkiej nr 812 w m. Hańsk. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF obywatel Ukrainy podczas wykonywania wyprzedzania prawidłowo poruszającego się pojazdu marki Suzuki, prowadzonego przez mieszkankę Włodawy, zaczepił o jego lewą stronę.

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut później we Włodawie na drodze krajowej nr 82, gdzie kierującemu samochodem marki Volkswagen Vento, mieszkańcowi Włodawy, na jezdnię wtargnęła sarna zderzając się z jadącym pojazdem.

Podobna sytuacja wydarzyła się dzisiejszego poranka w m. Żuków, gdzie obywatel Ukrainy jadący chevroletem chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem podjął manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. W dalszej kolejności doprowadziło to do zjechania auta na pobocze i uderzenia w przepust.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to przyczyna czwartego minionej doby zdarzenia drogowego, podczas którego obywatel Rosji kierujący audi najechał na tył poprzedzającego go volkswagena kierowanego przez ob. Ukrainy.

Szczęśliwie nikt z uczestników zdarzeń drogowych nie doznał obrażeń ciała. Kierowcy, uważajcie nie tylko na drogach powiatu włodawskiego. Niekorzystne warunki atmosferyczne panują na drogach całego województwa, a nawet sporej części kraju.

Łęczna 1 marca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876