W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce stróżów prawa wpadł 17-latek.

W sobotnią noc, kilka minut po północy, uwagę patrolu policji z Urszulina zwrócił pojazd marki VW Golf. Kierujący poruszał się w m. Dubeczno samochodem, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci przystąpili do kontroli drogowej.

Podczas rozpoczęcia czynności służbowych okazało się, że miejsce kierowcy jest puste, natomiast z tyłu pojazdu siedzi 17-latek, a obok niego znajdują się kluczyki do samochodu.

Jak się okazało, nastolatek wziął samochód mamy bez jej wiedzy i zgody, pomimo tego, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto młody mieszkaniec gm. Hańsk, co wykazało badanie alkomatem, miał w organizmie ok. 1,7 promila alkoholu.

Po zakończonej interwencji 17-latek trafił pod opiekę dorosłych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa. 17-latek poniesie też konsekwencje jazdy bez uprawnień.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876