Policjanci z drogówki podjęli pościg za kierującym pojazdem marki Volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca pojazdu uciekając przed mundurowymi znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym oraz spowodował kolizję z innym samochodem. Okazało się, że za kierownicą siedział 17-latek.

Tuż po godz. 18 patrol świdnickiej drogówki chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Passat. Kierowca na widok policjantów gwałtownie przyśpieszył. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas pościgu na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka innym passatem. Zatrzymał się dopiero po kilkuset metrach z powodu uszkodzeń powstałych w jego aucie.

Okazało się, że kierującym był 17-letni mieszkaniec gminy Mełgiew. Powodem dla którego uciekał był fakt, że nie posiada uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji oraz za jazdę bez uprawnień został ukarany w postępowaniu mandatowym. Teraz sprawą niezatrzymania się do kontroli drogowej zajmie się sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 13 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876