Szafa, którą wykonano z zimnego metalu, niewątpliwie emanuje ciepłem i dobrocią. Chodzi o jej zawartość – to płaszcze, kurtki, swetry, bluzy, szaliki i czapki dla osób, które potrzebują ciepłego ubrania, a nie stać ich na kupno w sklepie.

Tuż przed świętami taka nietypowa szafa pojawiła się przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku. Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest Miejskie Centrum Usług Socjalnych oraz świdnicka policja.

Szafa jest kolorowa. Namalowano na niej słońce, które symbolizuje ciepło i wskazuje, że jest to mebel, który ma ogrzać. Ogrzać osoby, które są w trudnej sytuacji i nie mogą sobie pozwolić na zakup ciepłych ubrań. Dlatego każda osoba, która jest w potrzebie może tu przyjść i wziąć dla siebie dowolną z dostępnych części garderoby.

Mieszkańcy Świdnika mogą również przekazywać ciepłą odzież dla potrzebujących. Warunkiem jest, by była w dobrym stanie i mogła jeszcze posłużyć innym. Odzież można przynosić do siedziby MCUS, a swoją wizytę poprzedzić telefonem pod numer 81 751 62 00.

Szafa będzie stała dopóki będzie potrzebna. Pomysłodawcy mają nadzieję, że zda egzamin i przyczyni się do czyjegoś uśmiechu.

 

Łęczna 25 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677