20-latek i jego 35-letni kompan odpowiedzą za kradzież znacznej ilości towaru z jednego z dyskontów. Niezauważeni początkowo przez ochronę, mężczyźni w kilku turach wynieśli przed sklep towar na łączną kwotę niemal 2 tysięcy złotych. Przy próbie ujęcia przez pracowników, sprawcy uciekli porzucając łupy.

W poniedziałek po popołudniu dyżurny świdnickiej policji został powiadomiony o próbie kradzieży znacznej ilości towaru z jednego z dyskontów spożywczych. Jak się okazało, sprawcy zbiegli przed przyjazdem patrolu, jednak po otrzymaniu szczegółowego ich opisu, policjanci zatrzymali ich chwilę później na jednej z sąsiednich ulic.

Część skradzionych rzeczy była już załadowana w zaparkowanym przed sklepem samochodzie, którym mężczyźni przyjechali, a część podczas ucieczki porzucona wewnątrz sklepu już za linią kas.

Złodzieje połakomili się nie tylko na artykuły spożywcze, ale także na różnego rodzaju urządzenia AGD, których łączna wartość to prawie 2 tysiące złotych. Część z rzeczy mieli również przy sobie w chwili zatrzymania przez policję.

Cały skradziony towar został odzyskany. O dalszym losie zatrzymanego 20-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego i jego kompana zadecyduje prokurator. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 13 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677