30-latek odpowie przed sądem za udzielanie innej osobie środków odurzających. Przyjechał samochodem do znajomego, gdzie na jednym z osiedli zostali wraz nielegalnym towarem zatrzymani przez patrol policji.

Wieczorem jeden z funkcjonariuszy świdnickiej policji w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na zaparkowanego w centrum miasta Volkswagena i siedzących w nim dwóch mężczyzn. Mając podejrzenie, że mogą posiadać środki odurzające, skontaktował się z dyżurnym policji, który niezwłocznie przysłał na miejsce umundurowany patrol. Policjanci znaleźli w aucie ponad 4 gramy suszu roślinnego, który po wstępnym zbadaniu okazał się marihuaną. Jej właścicielem okazał się pasażer auta – 34-latek ze Świdnika, który poinformował policjantów, że otrzymał ją od kolegi, z którym przebywał w aucie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Lublinianin odpowie za udzielanie innej osobie środków odurzających, a jego kolega ze Świdnika za ich posiadanie. Za każde z tych zachowań grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca Volkswagena w związku ze swoim przyjazdem do Świdnika bez obiektywnie ważnej przyczyny, został dodatkowo ukarany mandatem karnym za nieprzestrzeganie ograniczeń obowiązujących w trakcie epidemii.

Łęczna 15 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876