Do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 23 i 24 lat. Obaj w noc z niedzieli na poniedziałek napadli 21-latka. Bijąc go po ciele żądali od niego pieniędzy. Widząc zbliżających się policjantów zaczęli uciekać. 23-latek został zatrzymany w pościgu. Natomiast jego kompan w kolejnych dniach prowadzonych czynności w tej sprawie. Jak się okazało jest on poszukiwany dwoma listami gończymi.

W minioną niedzielę, tuż przed północą, świdniccy policjanci otrzymali informację, że przy jednym z punktów handlowych na ul. Kosynierów w Świdniku, doszło do nieporozumień pomiędzy młodymi mężczyznami. Na miejscu okazało się, że 21 – letni mieszkaniec Świdnika został zaatakowany przez innych dwóch mężczyzn. Napastnicy bijąc pokrzywdzonego po ciele żądali od niego pieniędzy. Z uwagi na samoobronną postawę 21-latka i fakt zbliżających się policjantów, sprawcy rzucili się do ucieczki. Nie zdołali odebrać pieniędzy pokrzywdzonemu.

W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 23-letni świdniczanin. Mężczyzna w areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące. Drugi z nich zdołał uciec. Nie cieszył się długo wolnością. Policjanci ustalili jego dane personalne i miejsce przebywania. 24-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, został zatrzymany 10 grudnia. Wtedy też okazało się, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy. Również trafił do aresztu. Pokrzywdzony 21-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Stan jego zdrowia nie wymagał interwencji służby medycznej.

Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Za usiłowanie rozboju zgodnie z obowiązującym prawem sprawcy może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 11 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876