Policja prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, w którym poszkodowany jest piętnastolatek. W trakcie jazdy motorowerem został potrącony przez wyjeżdżającą samochodem z drogi podporządkowanej 23-letnią mieszkankę gminy Milejów.

1 kwietnia tuż przed godz. 18 dyżurny świdnickiej policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym w Trawnikach. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, iż kierująca mazdą 23-latka podczas włączania się do ruchu wymusiła pierwszeństwo na jadącym motorowerem 15-letnim mieszkańcu Trawnik. Na skutek uderzenia w samochód kierowca jednośladu doznał urazu ręki i został odwieziony do szpitala.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Małoletni poszkodowany odpowiadać będzie z kolei przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Biorąc pod uwagę rozpoczęty sezon motocyklowy i związane z nim zagrożenia dla kierowców jednośladów, policjanci apelują do rodziców aby zwracali szczególną uwagę na to, w jaki sposób i czym ich dzieci poruszają się po drogach publicznych.

Łęczna 3 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876