Głośna muzyka, puste butelki po alkoholu przy łóżku, pijana śpiąca matka z konkubentem, a obok nich 2,5 letnie dziecko. Taki widok zastali policjanci, którzy przed południem zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań.

11 marca świdniccy policjanci przed południem zostali wezwani na interwencję, gdzie było podejrzenie, że nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoim małym dzieckiem. Po przybyciu na miejsce mundurowi słyszeli z lokalu odgłosy głośnej muzyki. Pukali do drzwi, lecz lokatorzy nie reagowali. Okazało się, że drzwi były otwarte. Po wejściu do mieszkania policjanci zastali śpiącą parę w łóżku, obok której leżało dziecko. Przy łóżku znajdowały się opróżnione butelki po wódce, a od śpiących, czuć było wyraźną woń alkoholu.

Jak się okazało, 35-latka miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a jej konkubent ponad trzy. Na miejscu poza policją interweniowali pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 2,5-letnie dziecko kobiety zostało przekazane do rodziny zastępczej, a kobieta została osadzona w policyjnym areszcie.

Teraz prowadzone będzie postępowanie, które sprawdzi czy kobieta dopuściła się narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienie wolności.

Łęczna 12 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876