Policjanci wyjaśniają okoliczności postrzelenia z broni pneumatycznej 19-letniej kobiety. Do sprawy zatrzymany został 26 letni mężczyzna, który z okien swojego mieszkania strzelał w kierunku młodych ludzi. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na osiedlu LSM w Lublinie. Z okna jednego z bloków, w kierunku grupy młodych ludzi padły strzały z broni pneumatycznej. Jeden z wystrzelonych śrutów zranił 19 letnią kobietę. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji ustalili skąd mogły paść strzały. Mundurowi wytypowali mieszkanie i chwilę później już stali przy jego drzwiach. Początkowo nikt nie chciał ich otworzyć. Wewnątrz mieszkania znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta, wszyscy twierdzili, że nie mają pojęcia skąd padły strzały. W jednym z pokoi policjanci odnaleźli wiatrówkę, podczas przeszukania zabezpieczono także dwie sztuki broni czarnoprochowej oraz ponad 80 szt. różnego rodzaju amunicji.

Do wyjaśnienia zatrzymany został 59-letni mężczyzna i jego 26-letni syn. Zarzuty przestawione będą młodszemu z mężczyzn. Podejrzany odpowiadał będzie za narażenie kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczona przez policjantów broń oraz amunicja poddane będą badaniom przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego.

 

Łęczna 5 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876