Świdnik w niedzielę nie obchodzi dni miejscowości, ale i tak odbędzie się tu festyn rodzinny, rocznica kina Lot, festiwal biegowy oraz koncerty i występy artystyczne.

17 czerwca Miejski Ośrodek Kultury podsumuje pracę swoich podopiecznych, zapraszając świdniczan na zwieńczenie mijającego sezonu artystycznego. Mieszkańcy będą mogli nie tylko obejrzeć i wysłuchać artystów, ale także zapoznać się z ofertą w MOK. Wystąpią między innymi dorośli oraz młodzi ludzie, którzy zdobyli różne nagrody i wyróżnienia na festiwalach oraz konkursach w całej Polsce. Występy rozpoczną się o godz. 10.00.

Stowarzyszenie Biegający Świdnik po raz czwarty zaprasza do udziału w festiwalu biegowym. W tym roku miłośnicy biegania i aktywności ruchowej spotkają się o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej nr 5. Dla chętnych przewidziano pięć dystansów – dla przedszkolaków, dzieci z klas 1-2, 3-4, 5-6 oraz gimnazjalistów. Nie zabraknie również innych konkurencji sportowych oraz atrakcji, m.in.: malowania twarzy czy puszczania baniek mydlanych. Będzie też można kupić wypieki przygotowane przez biegaczy ze stowarzyszenia.

Tymczasem już po raz czternasty Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka zaprasza najmłodszych mieszkańców na festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Spotkanie w muszli koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, które rozpocznie się o godz. 15.00 17 czerwca, ma przypomnieć, że podczas zbliżających się wakacji, ważne są nie tylko radosne chwile odpoczynku i zabawy, ale również stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Dlatego na scenie pojawią się przedstawiciele służb mundurowych, którzy o nich opowiedzą. Będzie pokaz ratownictwa medycznego, omawiający podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Konkursy z nagrodami, festiwal baniek mydlanych i wiele innych atrakcji zaplanowano natomiast na piąte urodziny kina Lot. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca, o godz. 13.00. Na najmłodszych czeka wiele niespodzianek.

Z kolei na muzyczne zakończenie roku szkolnego zapraszają uczniowie i nauczyciele Ogniska Muzycznego. Dzieci i młodzież zaprezentują to, czego nauczyli się przez kilka ostatnich miesięcy. Opowiedzą też o swoich tegorocznych sukcesach. Publiczność usłyszy zróżnicowany repertuar - od utworów klasycznych, przez blues, pop i rock. Koncert odbędzie się 17 czerwca, o godz. 17.00, w sali kameralnej Centrum Kultury.

Program tej świdnickiej niedzieli dedykujemy nie tylko mieszkańcom Świdnika, ale wszystkim osobom z regionu – ze szczególnym wyróżnieniem odpowiedzialnych za kulturę, sport i rozrywkę w Łęcznej.

 

Łęczna 16 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876