Ponad 3 promile alkoholu i dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów nie przeszkadzały 42-latkowi wsiąść za kierownicę samochodu. Do tego na przejażdżkę zabrał dwóch znajomych, których stan trzeźwości był podobny. Nietrzeźwego kierowcę wypatrzył policjant po służbie.

Wczoraj, 31 maja po godzinie 19 policjant z Wydziału Kryminalnego świdnickiej policji jadąc swoim samochodem po służbie zauważył pojazd marki Nissan, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Gdy kierowca zatrzymał się w miejscowości Krzesimów – policjant od razu uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce umundurowany patrol.

Okazało się, że za kierownicą nissana siedział 42-letni mieszkaniec gminy Niemce, a wynik badania alkomatem wykazał u niego ponad 3 promile. Ponadto mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. W pojeździe poza kierowcą znajdowała się jeszcze dwójka pasażerów, którzy podobnie jak 42-latek była nietrzeźwa.

Teraz kierowca za jazdę na podwójnym gazie oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 1 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876