Policjanci zatrzymali kobietę w wieku 54 lat, która posiadała papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie kryminalni zarekwirowali blisko 1000 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Wczoraj, 5 kwietnia świdniccy kryminalni ustalili, że na targowisku miejskim w Świdniku jedna z osób w zaparkowanym samochodzie może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na miejscu zastali 54-letnią mieszkankę Świdnika, u której w pojeździe odnaleźli papierosy bez znaków akcyzy. Mundurowi przeszukali również jej miejsce zamieszkania oraz działkę pod Świdnikiem, gdzie odnaleźli kolejne poukrywane paczki papierosów. W sumie zabezpieczyli blisko 1000 paczek.

W związku z popełnionym przestępstwem kobieta została zatrzymana i doprowadzona do komendy, gdzie usłyszała zarzuty w sprawie. Przyznała się do zarzucanego czynu i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Okazało się, że kobieta w przeszłości była już karana za podobne czyny. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru. Wyliczona wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wynosi prawie 17 000 zł.

 

Łęczna 6 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876