Już wkrótce pl. Konstytucji 3 maja obejmą we władanie budowlańcy, a konkretnie świdnicka firma ClipBud. To ona jako jedyna złożyła w wyznaczonym terminie ofertę na przebudowę placu.

Przetarg został ogłoszony w połowie lutego. Jedyna uczestnicząca w przetargu firma zaproponowała wykonanie przebudowy za 8,96 mln zł, co nie przekracza zarezerwowanej w budżecie kwoty na przebudowę centralnego placu Świdnika.

Prace mają potrwać do listopada, po ich zakończeniu świdniczanie nie poznają centrum miasta. Najpierw ruszą roboty rozbiórkowe i powinny się zakończyć około połowy kwietnia. Następnie miejskie spółki PEC i PK „Pegimek” zajmą się wymianą sieci ciepłowniczej i wodno–kanalizacyjnej, znajdujących się pod płytą placu.

Kolejnym etapem będzie wymiana całej nawierzchni i likwidacja wszelkich barier architektonicznych. Po przebudowie, w centralnym miejscu Świdnika, powstaną dwie fontanny z elementami do zabaw dla najmłodszych. Zmienione zostaną ławki, zamontowane drewniane podesty, zdroje uliczne i iluminacje. Zegar pozostanie w północnej części placu, ale znajdzie się w nowym miejscu, na wysepce, w niecce jednego z dwóch wodotrysków. Pomnik Konstytucji 3 maja zostanie przesunięty naprzeciw pomnika „Smoleńsk 2010”. Ustawione zostaną również stoliki do gry w szachy i warcaby.

Według miejskich planów, na zrewaloryzowanym placu zostaną zorganizowane obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876