Nowoczesny plac zabaw powstanie przy ul. Klonowej w Świdniku. To jeden ze zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim. Zajął 10. miejsce wśród 15 przeznaczonych do realizacji, zagłosowało na niego 450 osób.

Plac zabaw „Słoneczny Plac” powstanie na działce przy ul. Klonowej, pomiędzy kościołem pw. Św. Kingi, a budynkami Klonowa 20 i Cisowa 24, gdzie aktualnie są tzw. tereny zielone.

Plac zabaw zbudowany zostanie od podstaw za 150 tys. zł. Będzie wyposażony w nowoczesne a jednocześnie bezpieczne urządzenia. W założeniach ma być miejscem integracji mieszkańców, spotkań rodzinnych na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim azylem, gdzie najmłodsi będą mogli wyhasać się do woli. Znajdą się na nim m.in. drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie i lokomotywa z wagonami. Przewidziana jest również ścianka wspinaczkowa o wysokości minimum 2,40 m. W pobliżu urządzeń do zabawy będą ławki. Teren placu zabaw zostanie ogrodzony.

Urząd Miasta w Świdniku oczekuje obecnie na firmy gotowe przygotować dokumentację i zająć się robotami budowlanymi i montażem urządzeń. Na wykonanie zlecenia wykonawca będzie mieć 5 miesięcy. Termin składania ofert mija 22 lutego.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677