Policjant z wydziału kryminalnego, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 74-letniego sprawcę zniszczenia samochodu. Mężczyzna poprzebijał opony i porysował karoserię w zaparkowanym audi. Jak tłumaczył później policjantom, zdenerwował się bo… pojazd posiadał „obce” tablice rejestracyjne.

Kilka dni temu mieszkanka Świdnika poinformowała policjantów o zniszczeniu samochodu. Właścicielka niedawno kupionego audi była rozżalona. Tłumaczyła, że pozostawiła samochód na parkingu, a kiedy po kilku godzinach do niego wróciła okazało się, że pojazd został uszkodzony. Ktoś poprzebijał w nim wszystkie opony oraz porysował powłokę lakierniczą. Wartość strat oszacowała na 1700 zł.

Policjanci podczas ustalania okoliczności przestępstwa zabezpieczyli monitoring. Jedna z kamer zarejestrowała sprawcę uszkodzenia pojazdu.

Wandal wpadł w miniony weekend. Został zatrzymany przez będącego na wolnym funkcjonariusza wydziału kryminalnego. Mundurowy zauważył sprawcę na jednej z ulic Świdnika. Bez chwili wahania postanowił go zatrzymać. Był to 74-letni mieszkaniec miasta.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. 74-latek tłumaczył policjantom, że powodem zwrócenia uwagi na zaparkowany pojazd były jego… tablice rejestracyjne, które pochodziły z innego województwa.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876