W miejscowości Bazar 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy.

Wczoraj, 17 czerwca około godz. 16:00 przypadkowy świadek zaalarmował zmotoryzowany patrol policji, że w miejscowości Bazar w rowie leży samochód. Policjanci zastali już tylko pusty pojazd leżący na boku. W pobliżu zauważyli również młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Przyznał się, że to on jechał pojazdem, bo chciał kupić alkohol, a samochód zabrał swojemu ojcu bez jego wiedzy i zgody. Na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, samochód „przekoziołkował”, a następnie zatrzymał się na boku. Z pojazdu wyszedł o własnych siłach i poszedł szukać pomocy przy wyciągnięciu samochodu z rowu. Plany pokrzyżowali mu policjanci. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, a wynik wskazał ponad dwa promile. Okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania i nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów.

Teraz za swoje czyny 19-latek odpowie przed Sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876