W Świdniku wkrótce ruszy kolejna już trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Nabór pomysłów do tej edycji BO ruszy 20 czerwca i potrwa do 13 lipca. O tym, które wnioski zostaną ostatecznie skierowane do realizacji rozstrzygnie październikowe głosowanie.

Tegoroczny regulamin budżetu zawiera kilka zmian. Uwzględniono w nim wnioski mieszkańców, postulaty członków zespołu do spraw budżetu obywatelskiego oraz autorów wniosków z poprzednich lat. Przede wszystkim w tej edycji pomysły zgłaszane przez mieszkańców Świdnika zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza to projekty inwestycyjne i remontowe, których wartość nie przekracza 150 tys. zł. Druga grupa obejmuje pozostałe przedsięwzięcia, które nie mogą mieć jednak wartości większej niż 50 tys. zł.

Największe novum to fakt, że projekty mogą składać uczniowie, którzy ukończyli 13 rok życia. Z zastrzeżeniem, iż potrzebują zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Nie można już będzie natomiast składać propozycji dotyczących tylko dokumentacji projektowej. Bez zmian pozostaje za to pula budżetu i wynosi 1 mln zł.

Propozycje na usprawnienie życia w Świdniku będą przyjmowane do 13 lipca w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Świdnik. Można je też przesłać tradycyjną pocztą oraz składać przez internet, korzystając z aplikacji na miejskim portalu swidnik.pl.

Lista projektów zakwalifikowanych przez specjalną komisję, na które będzie można głosować ogłoszona zostanie 4 września. Między 18 września a 2 października mieszkańcy wezmą udział w głosowaniu. Lista zadań wybranych przez mieszkańców do realizacji zostanie ogłoszona najpóźniej 9 października.

Zainteresowanie budżetem obywatelskim, nie tylko w Świdniku, rośnie z roku na rok. W pierwszej edycji mieszkańcy oddali ponad 10 tys. głosów. W 2016 roku głosowało ponad 11 tys. osób. Ubiegłoroczny budżet obywatelski wykonano już w 89,4 proc.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876