Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 13 kwietnia około godziny 22:00 na drodze S-12/17 na odcinku Świdnik - Piaski w miejscowości Janówek. Na drodze doszło do dwóch następujących po sobie zdarzeń z udziałem czterech pojazdów. Dwie osoby doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala.

Według wstępnych ustaleń kierujący pojazdem marki Audi jadąc w kierunku Piask, w wyniku uszkodzenia opony, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i zatrzymał się obrócony o 180 stopni na lewym pasie ruchu. Za nim zatrzymał się kierowca samochodu marki Fiat, który zabezpieczył miejsce zdarzenia ustawiając trójkąt ostrzegawczy. Jakiś czas później na miejsce zdarzenia dojechał kierujący samochodem marki Audi A3, który widząc zaistniałe przed nim na lewym pasie ruchu zdarzenie zaczął hamować, zjechał na prawy pas i zatrzymał się. Za nim poruszał się kierujący pojazdem marki Toyota, który mając przed sobą stojące pojazdy gwałtownie zahamował w wyniku czego najechał lewą stroną pojazdu na bariery energochłonne i zatrzymał się za pojazdem marki Fiat. Na stojącą toyotę najechał poruszający się lewym pasem kierujący pojazdem marki Volkswagen, a następnie zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w pojazd marki Audi.

W wyniku zdarzenia dwie osoby z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876