Po 14 meczach i zdobytych 40 punktach siatkarze MKS Avia zajęli pierwsze miejsce w II lidze siatkarskiej. Niestety przepisy Polskiej Ligi Siatkówki nie zakładają automatycznego awansu, wymagają audytu klubu. Na szczęście 12 czerwca do Świdnika dotarły dobre wieści i MKS Avia decyzją zarządu Polskiej Ligi Siatkówki awansowała na zaplecze PlugLigi!

- Klub pomyślnie przeszedł audyt zlecony przez Polską Ligę Siatkówki S.A pod kątem gry na zapleczu PlusLigi. Stosowne dokumenty należało złożyć do 8 maja b.r. Od tego momentu wszyscy w klubie wyczekiwali pozytywnej odpowiedzi ze strony PLS. Ta nadeszła 12 czerwca – informuje klub ze Świdnika na swoim portalu.

Jestem ogromnie zadowolony i jednocześnie dumny, że po wielu latach drużyna Avii Świdnik wraca do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce siatkowej. Taki cel stawialiśmy sobie przed rozpoczęciem sezonu – powiedział prezes Radosław Szczerba.

Prezes Szczerba zapewnia także, że na razie ważniejsze od świętowania jest budowanie kadry na kolejny sezon. Uważa, że teraz najważniejsze zadanie, jakie stoi przed klubem, to intensyfikacja działań na rynku transferowym związanych z kompletowaniem kadry na przyszły sezon.

Trzeba też dodać, że drużyny z tego szczebla rozgrywkowego miały zdecydowanie więcej czasu na podpisywanie kontraktów z zawodnikami, a świdniczanie byli trochę w zawieszeniu między I, a II ligą.

Łęczna 23 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876