Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku będzie w najbliższą sobotę 27 października areną rozegrania drugiej edycji Pucharu Polski „Pointfighting Grand Prix” kadetów młodszych, starszych i juniorów w kickboxingu, organizowanego przez Polski Związek Kickboxingu i LKSW Dan Świdnik.

Do udziału w imprezie zgłosiły się ekipy 22 klubów z Polski i jedna drużyna z Czech, co daje około 250 startów indywidualnych (część zawodników startuje w więcej niż jednej kategorii). Odbędzie się także turniej walk drużynowych, do którego zarejestrowało się 16 ekip.

Impreza jest obok mistrzostw Polski drugim turniejem selekcyjnym do kadry narodowej, stąd też występom młodych kickbokserów będą przyglądać się trenerzy reprezentacji kadetów - Emilia Szabłowska oraz juniorów - Rafał Karcz. Ponieważ Puchar Polski w odróżnieniu od krajowego czempionatu ma charakter otwarty także dla niezrzeszonych w PZKB, w szranki staną także kluby taekwondo i tangsoodo. W zawodach wystąpią między innymi medaliści tegorocznych mistrzostw świata w kickboxingu we Włoszech na czele z wicemistrzem świata Filipem Suderem z SW Prime Wieliczka. W zawodach wystąpią sportowcy w wieku od 10 do 18 lat.

Podobnie jak rok temu „Pointfighting Grand Prix” jest organizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona. Wstęp na zawody jest wolny, a organizatorzy gorąco zapraszają do oglądania kickboxingu i dopingowania swoich faworytów.

Program zawodów: godz. 9.30 – rozpoczęcie walk eliminacyjnych; godz. 14.00 – uroczyste otwarcie zawodów, walki półfinałowe i finałowe; godz. 19.00 – planowane zakończenie turnieju.

Łęczna 25 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876