W niedzielę 18 października wyruszy z Łęcznej, zamykający sezon, jesienny rajd rowerowy. Jego tegoroczne hasło to „Polesie nas niesie”

Rowerzyści zbiorą się na Rynku I w Łęcznej z którego ruszą w kierunku Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Starym Załuczu. Tam poznają walory Poleskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie odpoczynku organizatorzy zadbają o ciepły posiłek regeneracyjny. Ogrzać będzie można się również przy płonącym ognisku.

Poleski Park Narodowy udostępni rowerzystom swoją bazę dydaktyczną, a leśnicy postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące parku.

 

Będzie to już VI edycja rajdu, który zyskał renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem. Do Łęcznej coraz częściej przyjeżdżają rowerzyści z innych, oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów, miejscowości.

Rajd Łęczna na rowery rozpocznie się 18 października o godzinie 9.00 od zbiórki uczestników na Rynku I Starego Miasta. Tam przeprowadzone zostaną zapisy, a uczestnicy zostaną ubezpieczeni. Dlatego należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

Tegoroczna trasa będzie liczyła około 45 kilometrów. Jej ostateczny przebieg będzie zależał od warunków atmosferycznych. Rowerzyści  najdłużej poruszać się będą drogami asfaltowymi, ale na trasie będą także odcinki szutrowe i nieutwardzone.

Pojadą m. in. przez Turowolę, Nadrybie – Dwór, Grabniak, Czarny Las, Kaniwolę, Dratów. Dwugodzinny postój na regenerację, posiłek i zaplanowane atrakcje rowerzyści spędzą w Starym Załuczu.

Rowerzyści biorący udział w rajdzie otrzymają pamiątkowe kamizelki odblaskowe.

Rajd finansowany jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876