Kryminalni zatrzymali 25-latkę podejrzaną o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Kobieta traktowała sutenerstwo jako źródło stałego dochodu. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w poniedziałek 11 lutego zatrzymali 25-latkę z Lublina. Kobieta podejrzana jest o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez trzy kobiety w wieku od 32 do 51-lat. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w okresie od sierpnia 2015 r. do końca ubiegłego roku wynajmowała mieszkania na terenie Lublina, ułatwiając w ten sposób trzem kobietom świadczenie usług, a następnie pobierała za to od nich pieniądze. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy potwierdził, że 25-latka traktowała sutenerstwo jako stałe źródło dochodu.

Wczoraj do sprawy został również zatrzymany 35-latek z Lublina, który pomagał jej w tym procederze. W trakcie przeszukania mieszkania 25-latki policjanci zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe, laptopy, tablet, kilka kart sim, nośniki pamięci i dokumentację.

Wczoraj oboje zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za sutenerstwo i czerpanie korzyści z nierządu oraz uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu. Mężczyzna odpowie za pomocnictwo w tym procederze. Wobec 25-latki i 35-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Dodatkowo mieszkanka Lublina ma zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z tymi kobietami. 25-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za pomocnictwo w sutenerstwie mieszkańcowi Lublina grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 13 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876