Dwaj mężczyźni widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy na jednym ze skrzyżowań zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że kierowca miał w organizmie 2 promile alkoholu.

13 stycznia około godz. 21:30 dyżurny powiadomiony został o tym, że na skrzyżowaniu ul. Wileńskiej i ul. Głębokiej dwaj mieszkańcy Lublina ujęli nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy byli w pobliżu. Funkcjonariusze ustalili, że świadkowie widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy pojazdu marki Volkswagen Golf, który jechał ul. Wileńską i zatrzymał się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu, podbiegli do jego auta i zabrali mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że w organizmie kierowcy było 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony na IV Komisariat Policji, gdzie zostały z nim przeprowadzone dalsze czynności. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Wkrótce za swój czyn 23-latek z Lublina odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z dotkliwą karą finansową.

Łęczna 15 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876