Policjanci z I komisariatu zatrzymali parę złodziei: 43-letniego mężczyznę i jego 37-letnią wspólniczkę. Obydwoje dokonywali przeróżnych kradzieży sklepowych. Jak się okazało, 43-latek poszukiwany był też Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzieże z włamaniem do sklepów na terenie Austrii.

Złodziejska para kradła właściwie wszystko – aby tylko było drogie. Skradli kurtkę z wystawy wraz ze stojakiem (sic), drogie sportowe buty, markowe okulary z salonu optycznego, czy telefon z lokalu gastronomicznego. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, a obydwoje sprawcy przyznali się do winy.

43-letni mieszkaniec Lublina oraz jego wspólniczka zostali zatrzymani przez kryminalnych z I komisariatu przed kilkoma dniami. Podejrzewali tę parę o kilka kradzieży, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta.

Do jednej z kradzieży doszło w sklepie z galanterią w centrum Lublina. Łupem sprawcy miała paść wisząca na wystawie kurtka ze stojakiem oraz inna odzież damska o łącznej wartości ponad 6 tys. zł. Z innego zgłoszenia wynikało, że kobieta i mężczyzna ukradli warte około 1 tys. zł. sportowe buty. Kiedy kobieta zagadywała sprzedawczynię, jej wspólnik wykorzystał ten moment i zabrał z półki obuwie.

Kryminalni z „jedynki” wytypowali sprawców m.in. na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu. Zatrzymany 43-latek i 37-latka przyznali się do winy. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta odpowiedzialna jest też za kradzież telefonu komórkowego i karty bankomatowej z lokalu gastronomicznego. Za pomocą skradzionej karty kobieta miała zapłacić za zakupy.

To jednak nie wszystko, co tyczy się zatrzymanego 43-latka. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzież z włamaniem, której dokonał na terenie Austrii. Do przestępstwa doszło w maju ubiegłego roku. Mężczyzna włamał się na teren dwóch firm. Jego łupem padły pokrycia pulpitów, części garderoby oraz gotówka. Straty oszacowano na łączną kwotę ponad 200 tys. Euro.

37-latek został doprowadzony do sądu, który wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Wkrótce czeka go ekstradycja i odpowiedzialność przed austriackim wymiarem sprawiedliwości.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876