Na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Racławickich w Lublinie kierujący pojazdem marki Suzuki potrącił 21-latkę. Sprawca zdarzenia to 82-letni mieszkaniec Lublina. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

14 maja tuż po godzinie 15:30 dyżurny KMP w Lublinie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autem marki Suzuki jechał od Krakowskiego Przedmieścia w kierunku al. Kraśnickiej. Dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej, która przechodziła ze strony prawej na lewą według kierunku jazdy samochodu.

W efekcie potrącił kobietę, która odrzucona od auta upadła na jezdnię kilkanaście metrów od przejścia. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Na zabezpieczonym nagraniu widać jak kierowca jedzie pomiędzy dwoma pasami ruchu, a na przejściu oprócz potrąconej 21-latki znajdowały się jeszcze dwie kobiety, w tym jedna z wózkiem dziecięcym, która zatrzymała się na środku jezdni, dzięki czemu uniknęła potrącenia.

W wyniku tego zdarzenia piesza trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło, że zarówno kierujący jak i piesza byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 82-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce jego sprawa będzie miała finał w sądzie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876