W sobotę (25 marca) po godz. 21:00 dyżurny policji został powiadomiony o tym, że usiłowano włamać się do jednego z pomieszczeń gospodarczych w m. Sobieska Wola. Zgłaszający usłuszał hałasy na podwórku i wyszedł zobaczyć co się dzieje czym spłoszył dwóch włamywaczy.

Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili kim są włamywacze i gdzie mogą przebywać. Okazało się, że zabarykadowali się w jednym z domów w gm. Krzczonów. Kiedy na miejscu zjawili się policjanci, mężczyźni udawali, że nie ma nikogo w środku, jednak zdradziły ich kanapki, które po pewnym czasie zniknęły z kuchennego stołu. Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu i przy pomocy strażaków wyważyli drzwi do mieszkania. W środku panowała cisza, a funkcjonariusze zabrali się za poszukiwanie sprawców. Jeden z nich, 60-latek ukrył się w na dole w schowku za regałem. Drugi, 25-latek schował się na strychu pod materiałami budowlanymi. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Jak ustalili funkcjonariusze młodszy z zatrzymanych poszukiwany był pięcioma listami gończymi w celu odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy również był poszukiwany, a do „odsiadki” ma 2,5 roku. 27 marca obaj trafili do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonych kar. Nie unikną również odpowiedzialności za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876