Policjanci z komendy miejskiej policji w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeszukali jedną z posesji na osiedlu Szerokie. Z ich informacji wynikało, że pod wskazanym adresem znajdują się nielegalne towary, które oferowane były do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych.

Policyjne działania prowadzone były wraz z ekspertem od znaku towarowego zegarków znanej na świecie firmy. Podczas przeszukania posesji mundurowi znaleźli ponad 200 szt. zegarków oraz blisko 900 szt. perfum. Zarówno zegarki, jaki i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. zł.

Zatrzymany został 54-letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci mężczyzna od pewnego czasu zajmował się sprzedażą podróbek. Mundurowi oprócz nielegalnego towaru zabezpieczyli także dokumentację świadczą o prowadzeniu sprzedaży i uzyskanych z tego tytułu zyskach.

Postępowania przygotowawczego prowadzone jest w kierunku naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. 54 latkowi grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876