Trwa budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Z tygodnia na tydzień przybywa nowych elementów i obiekt coraz bardziej przypomina ten znany z wizualizacji. Zamontowano już ażurowe słupy w miejscu, gdzie będzie znajdował się budynek główny dworca oraz konstrukcje wiat na peronach.

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie wraz z przebudową układu komunikacyjnego w jego rejonie rozpoczęła się pod koniec stycznia 2021 roku. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się montaż pierwszej korony metalowych słupów, które są elementem nośnym i zarazem dekoracyjnym. Trwają też prace budowlane w części podziemnej dworca.

Na budowie pracuje około 240 drogowców i 75 jednostek sprzętu. Finansowe zaawansowanie prac przy dworcu wynosi obecnie blisko 30 mln zł. Cała inwestycja ma mieć wartość ponad 231 mln zł, a jej oddanie do użytku planowane jest na koniec lipca 2022 roku.

Przypomnijmy, że pomiędzy ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową, powstanie nowoczesny dworzec na miarę XXI wieku, który będzie obsługiwał autobusy komunikacji miejskiej, pozamiejskiej i dalekobieżnej. W jednej części miasta zintegruje on kilka form transportu, stając się centrum komunikacyjnym nie tylko miasta, ale całego regionu. W ramach inwestycji, wokół dworca powstanie zupełnie nowy układ drogowy, który usprawni ruch i komunikację nowego obiektu.

Budowa Dworca Metropolitalnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego, w jego rejonie, to najważniejszy komponent projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Łęczna 28 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876