Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego, którym zarzucono 12 kradzieży katalizatorów i jedno usiłowanie kradzieży. Mężczyźni w wieku 27 i 24 lat w ostatnim czasie regularnie pojawiali się w Lublinie. Wpadli po nieudanym „skoku”.

- Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Kryminalni od pewnego czasy skupiali swe działania na kradzieżach katalizatorów, do których dochodziła najczęściej na parkingach osiedlowych w różnych dzielnicach miasta. Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali pojazdy, a ich działania przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie. Po tym od razu opuszczali miasto.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego. Mężczyźni wpadli nocą z wtorku na środę. Wówczas sprawcy ponownie pojawili się w Lublinie. Jednak tym razem nie udało im się dokonać przestępstwa, bo ktoś ich spłoszył. W związku z tym postanowili wrócić bez łupów. Jednak w trakcie opuszczania Lublina zostali zatrzymani.

Policjanci udowodnili im łącznie 12 kradzieży katalizatorów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz jedno usiłowanie kradzieży. Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policji i poręczenie majątkowe.

Grozi im do 5 lat więzienia.

Łęczna 22 stycznia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876