Policjanci z V komisariatu udowodnili dwóm siedem przestępstw związanych z włamaniami do altanek. Sprawcy wpadli w ręce funkcjonariuszy kilka dni temu, dzięki powiadomieniu z kamery zainstalowanej na terenie ogródków działkowych.

W ostatnich tygodniach w Lublinie dochodziło do włamań na terenie ogródków działkowych. W związku z tym właściciele postanowili zatroszczyć się o dodatkowe zabezpieczenia. Na terenie działek zainstalowana została kamera z czujnikiem ruchu i powiadomieniem policji.

- Inicjatywa działkowców szybko dała efekty – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Pod koniec ubiegłego tygodnia, nocą policjanci otrzymali informację, że kamerka wykryła ruch. Na miejsce od razu skierowano patrol wywiadowców. Funkcjonariusze podczas sprawdzania terenu ogródków nakryli na gorącym uczynku włamania dwóch mężczyzn.

Sprawcy, mieszkańcy Lublina w wieku 20 i 24 lat trafili do policyjnej celi. Policjanci z V komisariatu w Lublinie udowodnili im 7 przestępstw związanych z włamaniami do altanek. Kradli wszystko, co tylko wpadło im w ręce. Ich łupem padły elektronarzędzia, artykuły spożywcze, ale też chusteczki higieniczne.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Łęczna 26 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876