Najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 45-latek. Mężczyzna zaatakował sąsiada siekierą, bo ten mu kilkukrotnie zwrócił uwagę z powodu głośnego zachowania. Na szczęście pokrzywdzony zdołał odskoczyć i nie odniósł żadnych obrażeń.

W piątek po południu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał zgłoszenie o agresywnym mieszkańcu ulicy Krochmalnej. Z przekazanych informacji wynikało, iż mężczyzna jest bardzo pobudzony i próbuje zaatakować zgłaszającego przy pomocy siekiery.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 45-latka z Lublina – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Jak się okazało przyczyną tego zajścia były nieporozumienia, do których dochodziło już od kilku tygodni. Pokrzywdzony wielokrotnie zwracał uwagę 45-latkowi na zbyt głośne zachowanie i zakłócanie spokoju. W piątek poprosił sąsiada, aby nie korzystał z jego kosza na drewno. Wówczas mężczyzna stał się bardzo agresywny i zaatakował 57-latka siekierą. Sprawca zamachnął się na pokrzywdzonego i próbował go ugodzić. Na szczęście mieszkaniec Lublina zdołał odskoczyć i uciec.

45-latek trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sprawcy może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Łęczna 12 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876