26-latka podejrzana o uduszenie trójki swoich dzieci została wczoraj (1 października) doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Usłyszała zarzuty zabójstwa a następnie po wniosku o tymczasowy areszt trafiła przed oblicze sądu.

Jak informuje rzecznik prasowy KWP w Lublinie komisarz Andrzej Fijołek, Paulina N. - matka trójki dzieci - których zwłoki znaleziono 30 września w jednym z domów przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie, została przesłuchana w prokuraturze i postawiono jej trzy zarzuty. Każdy z nich dotyczy zabójstwa jednego z jej dzieci (w wieku 4 lat, 2 lat oraz 9 miesięcy). Kobieta przyznała się do winy i złożyła w tej sprawie wyjaśnienia.

Przeprowadzona została również sekcja zwłok dzieci. Biegły wstępnie potwierdził, że cała trójka zmarła na skutek uduszenia. Paulina N. miała tego dokonać rękami. Jak wykazało badanie alkomatem kobieta była trzeźwa. Pobrano też krew do analizy, czy nie znajdowała się jednak pod wpływem środków odurzających.

Po wniosku prokuratury o tymczasowy areszt, jeszcze wczoraj, policjanci doprowadzili podejrzaną do Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w Lublinie. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Łęczna 2 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876