Cztery dni zajęło policjantom ustalenie i zatrzymanie 19-latka, który pomazał sprayem drzwi do kamienicy i jej elewację. W budynku urzędują m.in. politycy PiS, a mężczyzna na drzwiach wymalował słynne z protestów kobiet „osiem gwiazdek”. Młody mężczyzna miał też pomalować elewację ratusza. Podpalacza sanepidu i punktu szczepień w Zamościu, pomimo upływu dwóch tygodni i wyznaczonej nagrody pieniężnej ciągle nie ustalono.

Do zdarzenia w Lublinie doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek. Wandal pomalował farbą drzwi i elewację kamienicy przy ul. Królewskiej. W budynku mają swoje biura m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, w których wymierzone było hasło wymalowane na drzwiach. W czwartek rano o sprawie zawiadomiono policję.

- Niedługo później okazało się, że to nie były jedyne uszkodzenia, jakie wyrządził sprawca. Pomalowana została także elewacja sąsiedniego budynku oraz nawierzchnia jednej z ulic w centrum Lublina - informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz dokładnie przeanalizowali monitoring. Zebrane materiały pozwoliły policjantom z komisariatu 1. ustalić sprawcę. Jak się okazało, za malunkami stał 19-latek z Lublina.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków oraz zarzuty niszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że dopuścił się tych czynów pod wpływem spożytego alkoholu. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Według policji za te przestępstwa może grozić do 8 lat więzienia. Informacja policji nie wyjaśnia kto obrzucił biura PiS jajkami i pomidorami (ta sama czy inne osoby).

Łęczna 16 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.ub

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876