Młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat i 16 latka odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Weszli do mieszkania pokrzywdzonego wyposażeni w siekierę i nóż. Ich łupem padł telewizor, konsola, samochód oraz drobne sprzęty agd. Większość mienia odzyskali policjanci, bezpośrednio po zatrzymaniu sprawców.

- Do zdarzenia doszło wieczorem w jednej z dzielnic w centrum Lublina – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji do mieszkania 25-letniego mieszkańca Lublina zapukała znajoma 16-latka. Gdy mężczyzna otworzył drzwi okazało się, że nie przyszła sama. Razem z nią do lokalu weszło trzech młodych mężczyzn z Lublina, wyposażonych w siekierę oraz nóż. Sprawcy zastraszyli pokrzywdzonego, po czym zaczęli wynosić z mieszkania wartościowe przedmioty. Ich łupem padły kluczyki do samochodu, telewizor, konsola do gier, antena telewizyjna, ale także drobny sprzęt agd. Łączne straty oszacowano na blisko 10 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony od razu po zdarzeniu zadzwonił na policję. To pozwoliło podjąć szybkie działania. Biorący udział w czynnościach wywiadowcy niemal do razu wpadli na trop sprawców i zatrzymali trzy osoby. Jeden z mężczyzn zdołał uciec. Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu 4 oraz kryminalni z KMP szybko namierzyli ukrywającego się mężczyznę. 24-letni recydywista wpadł na terenie powiatu lubartowskiego.

Zatrzymani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat zostali już tymczasowo aresztowani. 16-latka został oddana pod dozór policji, natomiast zatrzymany dzisiaj 24-latek czeka na przedstawienia zarzutów w warunkach recydywy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat więzienia.

Łęczna 26 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876