Policjanci zatrzymali 25-latka, który dwiema maczetami zaatakował swoich sąsiadów. Najprawdopodobniej przyczyną zajścia był fakt, że jeden z mężczyzn zwrócił mu uwagę, by ten nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji. 25-latek był nietrzeźwy.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny lubelskiej policji otrzymał wczoraj (18 lipca) około południa. Z informacji jakie przekazali świadkowie wynikało, że na jednej z ulic w Bełżycach trwa awantura pomiędzy trzema mężczyznami. Jeden z nich miał mieć maczety.

Na miejsce od razu wysłano najbliższe patrole. Funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał powierzchowne rozcięcie, natomiast drugi w trakcie zajścia doznał rany nogi i konieczna była pomoc medyczna.

- Na miejscu nie było już sprawcy – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Jak się okazało napastnikiem był mieszkający kilkaset metrów dalej mieszkaniec Bełżyc. Funkcjonariusze od razu weszli na posesję i tam zatrzymali 25-latka. Mężczyzna okazał się być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano krew do badań. Zatrzymany był pobudzony i bardzo agresywny. W trakcie czynności wyzywał i znieważał funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże i włamania.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, iż sprawca przyszedł na ich posesję z dwiema maczetami, zaczął dobijać się do drzwi i grozić zabójstwem. Gdy tylko zobaczył pokrzywdzonych zaatakował ich maczetami. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia był fakt, iż jeden z pokrzywdzonych zwrócił kilka dni wcześniej uwagę 25-latkowi, by ten nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji.

Policjanci cały czas zbierają dowody w sprawie. Trwają przesłuchania świadków. 25-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie gróź karalnych, uszkodzenie ciała, znieważenie policjantów i zmuszanie do zaniechania czynności służbowych.

Za te przestępstwa może grozić do 5 lat więzienia.

Łęczna 19 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876