Tragicznie zakończyły się poszukiwania 15-latka, który wyszedł z domu i poinformował o zamiarze popełnienia samobójstwa. Ciało nastolatka zostało wczoraj wyłowione przez płetwonurków ze zbiornika wodnego znajdującego się w nieczynnej kopalni piachu.

Niestety tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionego 15-latka z gminy Niedrzwica Duża, który w czwartek około godziny 13:00 wyszedł z domu i poinformował o zamiarze popełnienia samobójstwa. - Zawiadomienie w tej sprawie policjanci otrzymali wieczorem – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek. Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą. W działaniach policjantów z Komisariatu Policji w Bełżycach, dla których został ogłoszony alarm, wspierało kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie i jednostki straży pożarnej.

Do akcji poszukiwawczej zostali skierowani płetwonurkowie z policji i straży pożarnej, którzy sprawdzali znajdujący się w miejscowości Kolonia Borzechów w nieczynnej kopalni piachu zbiornik wodny. Przy zbiorniku znaleziono plecak, telefon oraz ubranie należące do zaginionego. Działania prowadzone były do późnych godzin nocnych, jednak z uwagi na warunki atmosferyczne zostały przerwane i wznowione w piątek rano. Ciało nastolatka zostało wyłowione 25 czerwca około godziny 17:00 przez policyjnego płetwonurka.

Teraz policjanci z Bełżyc pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tej tragedii. Jako przyczynę zgonu wstępnie wskazano utonięcie. Decyzją prokuratora ciało chłopca zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok.

Łęczna 26 czerwca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876