Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności nocnego pożaru. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby (matka i jej syn) w wieku 68 i 42 lat. Ewakuowanym mieszkańcom na czas dogaszania pogorzeliska policjanci oraz pracownicy służb miejskich udzielili schronienia przed zimnem.

Informację o pożarze dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał kilka minut przed godziną 2 w nocy. Ze zgłoszenia wynikało, iż w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul ulicy Żelaznej w Lublinie doszło do pożaru.

Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Interweniowały trzy zastępy strażaków. Podczas akcji gaśniczej z mieszkania na parterze wyniesiono dwie osoby w wieku 68 i 42 lat. Niestety pomimo reanimacji życia osób nie udało się uratować. W związku z pożarem z kamienicy ewakuowano 28 osób, którym na czas dogaszania pogorzeliska policjanci i przedstawiciele służb miejskich udzielili schronienia przed zimnem.

Miejsce zdarzenia przez cały zabezpieczali policjanci. Ciała ofiar pożaru trafiły na sekcję zwłok. Od razu po ugaszeniu pożaru pod nadzorem prokuratora rozpoczęło się wyjaśnianie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia. W oględzinach bierze udział biegły z zakresu pożarnictwa.

Łęczna 19 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876