Praktycznie codziennie po zmierzchu w rejonie ul. Henryka Halickiego, ul. gen. Bolesława Ducha, ul. Północnej czy ul. Ireny Kosmowskiej w Lublinie można spotkać dziki. Zwierzęta przemieszczają się po osiedlu nie reagując na przejeżdżające auta czy przechodzących ludzi. Stado lub stada składają się nawet z kilku dorosłych i większej ilości młodych dzików i w mieście poszukują pożywienia.

Zwierzęta są jednak ostrożne, przemieszczają się wzdłuż jezdni a kiedy chcą ją przekroczyć czekają, aż przestaną jechać pojazdy. Po kilku godzinach wracają na teren pobliskiego zagajnika czy też górek czechowskich.

Jednak o ile cześć mieszkańców już przywykło do obecności tych zwierząt pomiędzy blokami, niektórzy się ich po prostu obawiają. Straż miejska i policja co kilka dni otrzymują sygnały na ten temat. Najczęściej interwencje te kończą się przepłoszeniem dzików. Te jednak następnego dnia znów wracają.

Według straży miejskiej tylko w styczniu było kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców, m.in. z ul. Ciepłej, Dożynkowej, Szeligowskiego, Osmolickiej czy Tarasowej. Na Sławinie i Czechowie widywane są stadka liczące kilkanaście osobników. – Z ul. Ducha było zgłoszenie o piętnastu dzikach, a w rejonie ul. Chabrowej i Sławinkowskiej o czternastu. Natomiast po al. Kompozytorów Polskich buszowało jednocześnie siedem dzików, a przy Tarasowej cztery.

Łęczna 18 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876